"Zajazd u Sołtysa" - Zajazd położony w samym sercu kaszub - Wdzydzach Kiszewskich. Oferujemy szereg różnych usług - począwszy od usług gastronomicznych, poprzez organizowanie imprez okolicznościowych, na bazie noclegowej kończąc. U nas możesz spędzić wspaniałe wakacje, będąc otoczonym przez piękny kaszubski krajobraz.

 

Zapraszamy do Wdzydz!

Jarmark wdzydzki!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Jest to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna. Organizowana na terenie muzeum od 1973r. obecnie odbędzie się już po raz 39, jak zawsze  w  trzeci weekend lipca. 

    Jarmark Wdzydzki przyciąga corocznie ponad 10 tys. osób, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje. Z myślą o nich muzeum przygotowuje bogaty program imprezy na cały dzień w różnych zakątkach naszego 22-ha terenu. Są w nim występy zespołów folklorystycznych, koncerty muzyki poważnej, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć połączone z możliwością ich nauki i zakupu gotowych wyrobów. Liczne rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami, a także spotkania z twórcami, rzemieślnikami i artystami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

 

 

BILET WSTĘPU
Normalny 12 zł
Ulgowy 8 zł

źródło: http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl